| albertodelrio211111 a întrebat:

Ar putea sa mi explice cineva cum functioneaza sistemul de plata pe site-uri precum Freelancer.com? Cum reusesc sa iau legatura cu un angajator dupa ce licitez pentru un proiect?

1 răspuns:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca tii la timpul tau, NU freelancer.com, sunt niste dobitoci. NU, NU, NU. In principiu, sistemul e escrow. Cind esti acceptat pentru un proiect, cel care te va plati plateste site-ului care retine banii pana ce proiectul e gata. Se recomanda ca toata comunicatia sa o porti direct pe site, la fel si schimburile de cod/materiale, ca sa fii oarecum acoperit in caz de disputa. Intr-un final, sa nu uitam - NU freelancer.com. NU, NU, NU!