| TheNiceDay a întrebat:

Unde pot gasi locuri de munca(de preferat vanzator sau ceva mai simplu) cu salariu 1500lei cel putin pe luna?

2 răspunsuri:
| Andreeaa19 a răspuns:

Depinde ce varsta ai, parca am mai văzut o întrebare de a ta. Ai 16 ani?
Daca esti la scoală pori lucra pe timp de vacanta cu jumătate de norma.
Asta ar însemna ca nu vei lua 1000 de lei, ci 500. (am pus minimul pe economie)
Dar, dat fiind faptul ca se percep taxe tva si mai stiu eu ce prostii, un venit minim de 1000 de lei scade la 750 de lei cu aproximatie si din asta tu ai putea lua 325 de lei.
Nu cred ca e o suma mare, nici măcar acceptabila, sa stai 6 ore la munca, facem part-tine, pentru ca nu poti sta full-time cu jumate de norma, deci 6 ore la munca pe 325 de lei, 6 zile pe saptamana?laughing pe bune? Chiar vrei sa mergi la lucru acum?
Acestea sunt legile României in ziua de astăzi. Cu sau fără scoală locuri de munca PAUZĂ! In plus, esti si minor si tocmai ti-am explicat cum sta treaba.

| TheNiceDay explică:

laughing))) Nu pentru mine.Pentru cineva de vreo 38 ani.