| THeodg a întrebat:

Salut!
Vreau să îmi deschid o afacere și pentru că nu am bani doresc să iau un proiect european. Unde trebuie să merg pentru a depune proiectul? Și cat durează să se aprobe?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nici un proiect european nu este finantat 100%, tu trebuind sa ai deja firma si poiect legal facut de la "a" la "z" si totodata sa ai deja depozitat in banca 60%-70% din valoarea totala a proiectului.
Banii pentru asemenea proiecte se dau numai pentru productie si agricultura. Nu se finainteaza servicii, sali de jocuri, baruri, restauante si asa mai departe.

Din pacate, proiectele de acest gen sunt sistate de peste 1 an de zile, deoarece toate fondurile europene merg la vaccinuri, teste covid, medicatia sia jutorul celor bolnavi de covid.

2 răspunsuri:
| Gligore2000 a răspuns:

Jasmina bate campii.
https://cmvro.ro/......e-2016.pdf

Cauta si despre masura 3, o sa reinceapa cat de curand.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Gligore2000):

Personal, nu-mi place compania asta, mi se pare de tepari dupa cums e prezinta si nu-si iau nici o obligatie, nu dau nici o garantie. Ia de citeste aici:
https://startupprojects.ro/termeni-si-conditii/