| spidy a întrebat:

Va salut!

Cine imi poate oferi mai multe informatii despre a fi sofer uber?
M-ar interesa cum se deruleaza procedura. Daca e mai avantajos sa te angajezi pe masina altuia la uber sau sa te inscrii cu masina personala direct pe site-ul celor de la uber.

Daca intr-o saptamana nu ai timp sa faci nicio cursa, trebuie sa le paltesti niste taxe ceva? Sau cand ai timp deschizi aplicatia te pui online si iei curse? Cum functioneaza? Daca se lucreaza 5-6 ore pe zi poti scoate profit curat (adica fara cheltuielile cu masina)? E vorba dde orasul Bucuresti, si e mega aglomerat ziua, si asta sunt curios daca iti scoti profit dupa ce bagi benzina saptamanal.

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Nu stiu daca te accepta aia tu sa fii pe masina altuia. Apoi cred ca trebuie sa intrunesti ceva conditii,masina sa fie nu stiu ce an,in buna stare si aia e tot.Tu practic nu lucrezi la nimeni doara esti inregistrat la uber laughing stai acasa sau undeva pe strada, aia te vad si cand au clienti care suna apeleaza pe cei aflati in zina respectiva, tu spui ca esti disponibil si aia e tot te duci iei clientu il duci aia e tot. Daca ala vrea sa iti lase ceva bine daca nu tot bine. Daca merita? Depinde ce masina ai, adica sa consume cat mai putin, asta e o regula a celor care se inscriu sa faca asta, deci faci bani daca ai masina f economica.De taxe nu platesti nimic la nimeni nici daca faci curse nici daca nu faci.Cine sa te taxeze pe tine? Cine stie ce bani ai facut tu? Nu stiu exact cum sta treaba, as putea sa intreb, dara mai bine intreaba unu acolo local care face asta, daca Uber da ceva statului, adica daca da informatii ce si cui plateste ceva.Deci cum spuneai si tu cand esti liber sau vrei, deschizi aplicatia aia te vad on si daca is curse te apleleaza, daca nu stai si dormi pe banii la parinti laughing Pe Uber nu-i intereseaza ce cheltuieli faci tu, ei iti dau % din ce incaseaza si aia e tot, iti convine bine nu la fel.
Daca te mai angajezi si pe masina altuia ceara ca muncesti patriotic cum se spune laughing munca in folosu altuia. Faci ceva banuti daca ai masina ta.Si merita daca nu-ti place munca, daca nu-ti place sa fii la program, si chestii de genul asta.Sunt destui oameni care nu vor sa munceasca munca fizica sau in general munci intelegi tu si hai la uber.laughing la uber oamenii astia sunt nu te gandii ca se duce oricine laughing numa aia care is straini de altfel de activitati laughing.Pai serios acum, uite in state cine is soferi de taxi de uber si mais tiu eu? Toti indienii toti care mai sunt si lenesii care nu-s curiosi de munci de stat la program, de munca fizica si alte activitati ca astea.In RO e la fel si peste tot in toata lumea.Pai normal ca e mai simplu sa conduci de colo colo,curat,nu sef nu program,daca vrei te duci daca nu la fel,deci UBer este munca puturosului laughing ca asa sunt si soferii pe tir si de aia toti fug laughing Si la Uber nu te umpli de bani,dara unu asa mai sensibil,hai sa nu le spunem lenesi ca dupa se supara si spun ca ii jignesc laughing deci astia sensibili la munca se multumesc si cu f putin,acolo deo salata daca iese e binelaughing
Dara sa lucri pentru uber si sa platsti chirie sa mai ai si copii si doara tu sa aduci bani nu te gandi la asa ceva laughing asta nu-i munca frate asta e ceva asa acolo sa fie,bani nici pomeneala sa faci, gandeste cat de ieftin e mult mai ieftin ca orice taxi, bani multi face uber nu tu. Dara na e un inceput si pentru astia mai sensibili, li se ofera si lor posibilitatea sa faca ceva, e mai bine decat sa fumezi papadie laughing sau mai stii iti iese si de ceva papdie cu uberu asta, nu te controleaza nimeni ce fumezi laughing