| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa stiu si eu care este cantitatea maxima legala de aur pe care pot s-o iau din turcia fara sa am probleme va rog sa raspunda numai cine stie numai vreau raspunsuri absurde dau fundita

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

In afara bunurilor prevazute la pct. 1 alin. 1 se pot introduce in tara, prin bagaje insotite sau neinsotite, cu plata taxelor vamale stabilite la art. 90 din Codul vamal al Romaniei, bunuri in limita valorica reprezentand contravaloarea in lei a 1.200 euro pentru fiecare calator sau persoana fizica, o singura data pe luna. -De asemenea ai dreptul daca vina vorba de bijuterii la 2 lanturi, 2 bratari + inele deci sugestia mea e sa cauti sa iei unele mai groase daca vrei sa fie profitabil ( bijuteriile de pe tine nu le declari).

2 răspunsuri:
| ursachy a răspuns:

Banditooohee hee

| epurel a răspuns:

Haolo' fata, da' cate kile de aur ai furat?