| VortexLuz a întrebat:

Am o mică nelămurire și aș vrea să mă ajutați dacă se poate. În legătură cu scaunele de mașină. Care material ar fi cel mai bun? Prin "cel mai bun" mă refer să nu transpir ca dracu pe el vara sau să îngheț iarna și să fie rezistent.

12 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Deocamdată sunt doua materiale disponibile, cu varietățile lor: piele si stofa. Din ce spui tu, excluzi pielea, ghici ce a mai rămas?
Pentru cei care nu suporta transpirația/înghețul exista scaune ventilate/încălzite.

| mgtow a răspuns:

Alcantara e buna are dreptate ala care a zis dai funda lui

| Ciprianch28 a răspuns:

Cel mai bun material este cel care contine cat mai mult bumbac, insa cand vine vorba de frig, indicat ar fi sa ai incalzire in scaune.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cele textile. Alcantara si alte rahaturi de piele sunt utile daca ai ventilatie si incalzire in scaune

| OldSoul a răspuns (pentru suntserios):

Colegu, vezi ca alcantara nu e pielewinking E un material sintetic.

| suntserios a răspuns (pentru OldSoul):

Unde am scris ca e piele?

| OldSoul a răspuns (pentru suntserios):

"Alcantara si alte rahaturi de piele"

| suntserios a răspuns (pentru OldSoul):

Pai le am pus in doua categorii. Alcantara si alte rahaturi. Nu pricep confuzia.

| OldSoul a răspuns (pentru suntserios):

Era mai potrivit "Sau" in locul lui "si".
Acel "si" te face sa crezi ca alcantara este un exemplu, si face parte din categoria "alte rahaturi din piele" si de aici poate aparea confuzia.
Multi confunda alcantara cu pielea intoarsa, de asta am tinut sa te corectez, sa nu inteleaga si altii gresit.

Acum ca a fost o confuzie, poate e vina mea, dar cum am inteles eu gresit asa pot intelege si altii, in concluzie, nu regret ca am facut aceasta remarca.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Orice material "pufos" e potrivit, insa daca nu ai aer conditionat, doar scaunele de "plasa" nu te ard la spate.

| OldSoul a răspuns:

Cel mai bun este alcantara.

| FakeJoker a răspuns:

Alcantara este considerat de multi a fi material de top cand vine vorba de tapiterie auto si multe alte utilizari. Dar totusi poti opta pentru incalzire in scaune iarna (chiar si auxiliare daca masina nu are echipare) si pentru niste huse gen margele care te despart de scaun si iti ofera si o senzatie mica de masaj.