| AdelinaIoana11 a întrebat:

Am un Passat b6 din 2007 și mi s-a ars un bec la proiector, știe cineva ce becuri sunt?
Dar la poziții/ faza scurta?

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cauta in cartea tehnica. Acolo gasesti toate valorile de care ai nevoie. Daca nu ai carte tehnica fizica, poti cauta pe internet.
Proiectorul, presupun ca ti l-ai instalat tu singur, ca nu stiu sa fie dotata masina cu asa ceva. Deci, exact ce tip de bec ai pus prima data, pui si acum. Si acelasi tip de bec ca si la celalalt proiector.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, aia de la piese auto stiu cu siguranta.
Cumpara becuri de la ei, ca se uita in catalog, si iti dau fix ce trebuie.