| Vicunea a întrebat:

cine imi poate spune,cum sa scot capacul volanului la ford focus,ca sa-l schimb, va rog daca se poate adrese video?

Răspuns Câştigător
| Roman_Florinel_1956 a răspuns:

Prin spatele volanului cu o chei speciala

3 răspunsuri:
| FlorinPx a răspuns:

Salut Vicunea, In primul rand uitate daca are gaura in jurul capacului si daca poti baga surubelnita, din cate stiu masinile cu AirBag nu poti scoate si baga capacul la loc intact ca de exemplu la logan este capacul si in jurul lui un plastic mai subtire care se rupe cand declanseaza AirBag-ul si trebuie schimbat volanul.

| Vicunea explică (pentru FlorinPx):

Capacul a crapat din cauza ca masina a stat mult la soare, cu masina nu am patit nimic, airbagul este in ordine, capacul de la volan este in 3 spite.

| FlorinPx a răspuns (pentru Vicunea):

Eu ma refer la altceva, chiar daca nu e declansat AirBag-ul scoti capacul crapat il rupi ca nu mai ai nevoie de el dar nu cred ca poti pune altu nou decat sa schimbi volanul cu totu, cel mai bine du-te la un service.Bafta!