| DaTRoll a întrebat:

Bună ziua. Am o motosapa și nu porneste. Eu i-am schimbat uleiul si am demontat tot ce s-a putut de pe motor pentru a le spală. Am pus toate inapoi și nu pornește. Bujia face scânteie. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Mihaila_Alin_1972 a răspuns:

Ce model? in primul rand uleiul nu se schimba ca la masina, te asiguri ca este ulei in cuva la nivelul acceptat, unele motosape au senzor de nivel astfel ca daca uleiul nu este la nivelul acceptat pur si simplu nu porneste. poti sa mai incerci urmatorul truc, scoti capacul de la filtru de aer si apoi introduci o seringa de benzina direct in carburator.