| anonim_4396 a întrebat:

...as vrea sa imi pun un kit xenon pentru un opel astra H, as vrea niste sfaturi, ce temperatura sa aiba lumina 6000k sau 8000k, ce model de bec (H7 am inteles ks bune pentru opel) si la bixenon s-ar putea sa nu mearga faza lunga?

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Salutare! Nu conteaza temperatura de culoare pentru ca aia este in functie de preferintele ochiului uman. Unii prefera mai alba, altii mai galbuie. Referitor la bixenon daca este montat corespunzator nu exista absolut nici o sansa sa nu mearga faza lunga. Daca becurile pe care le pui sunt bixenon atunci vor merge ambele faze!

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat