| Vali4132 a întrebat:

Pot cumpara o masina in rate si sa plateasca altcineva din strainatate?

Răspuns Câştigător
| UserRo10 a răspuns:

Poti sa cumperi o masina in rate si banii sa fie trasi de pe un card bancar. Atata timp cat cineva alimenteaza cardul bancar inainte de data la care se trage rata totul e ok

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Persoana respectiva poate sa cumpere masina pe numele lui/ei, dupa care iti face o procura notariala pentru folosirea masinii, iar dupa achitarea ratelor iti poate dona masina.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Imprumutul bancar se face in numele personal.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti tu sa faci un imprumut bancar si sa pui la rate, credit cardul altcuiva, asa cum sugereaza userul care l-ai premiat, fiind ilegal! Nici o banca sau companie de brokeri nu-ti dau credit in numele altcuiva, sau debiteaza credit cardul altuia.
Iar daca tu faci acel card in numele tau, dar nu ai venituri lunare, ca sa dovedesti cu adevarinta ca esti angajat, nu poti primii acel credit, indiferent ca ti-a promis cineva ca te ajuta cu bani.

| goguPatent a răspuns:

Creditul daca reusesti sa il obtii nu contează de cine e platit atat timp cat e platit