| benga94 a întrebat:

Salut, am găsit să cumpăr un golf 7 benzina motor 1.0 din 2019, pare ok mașina, dar nu e prea mic motorul? Mă gândesc să nu am probleme pe viitor etc. mașină e pentru sotie naveta mica, maxim 7 mii de km pe an. Eu am vrut inițial 1.6 tdi, eu sunt cu diesel. Aștept un sfat despre acele motoare, automata va fi mașină. App credeți că un audi a1 ar fi superior?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Motoru mic da. Si varianta aia e cu multe probleme, motor prost facut esuat de fel nu a avut multe vanzari. Acum gasesti in stoc o gramada sa fie vandute cat mai repede pentru ca a iesit noua varianta 7. Audi merita gandacu ala mic pentru femei e special facut A1 sa fie masina afemeiata.
Un motor bun pe benzina incepe de la 1.6 - 1.8 & 2.0 ce e sub 1.6 nu recomand chiar daca scoate consum bun e prea fortat pentru a trage masina la drum. E hibrid sau pe curent se poate si asa

| Digikey a răspuns:

Am probat motorul de 1.0 cateva zile, i-am dat 160-170 pe autostrada cateva reprize, mergea mai mult dar eram in coloana.
Accelereaza binisor si este foarte silentios.
Consumul a iesit ceva mai mult decat trebuie dar am si apasat acceleratia.
Are 116 cai si poate sa ajunga la 200km/h.eu zic ca este suficient.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Cred ca e cam putin motor pentru o asa masina mare. Daca zici ca e masina pentru sotie ce banuiesc ca o foloseste doar in oras as merge pe un polo mai bine.

| Pasiunepentrumasini a răspuns:

1.0?laughing
Eu zic sa nu o iei
Sa fie macar 1.6
Pai cu motorul ala de 1.0 te întrec eu cu biclalaughing