| Marian2013 a întrebat:

Am o problema la geamurile electrice. De la sofer nu merge sa ridic geamul din partea dreapta,doar sa-l cobor. In partea dreapta, butonul e perfect functionabil. Ce pot face?

Răspuns Câştigător
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Sa faci rost de schema electrica exacta a masinii si sa vezi ce anume ar putea fi defect (asta daca ai cunostinte de electricitate/electronica). Daca nu, sa te adresezi unui service auto cu competente pe partea electrica cu experienta pe tipul tau de masina. Poate fi orice, de la un fir intrerupt sau care "da la masa" pana la contactorul ("butonul") de pe partea soferului.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te duci la un service sa vada care e problema... cel mai probabil macaraua

| ChristianKalman a răspuns:

Macaraua e posibil să fie stricată, așa că recomand înlocuirea ei. happy

| andreia67 a răspuns (pentru ChristianKalman):

Macaraua NU e stricata pentru ca din partea dreapta se poate actiona geamul in ambele directii. E o problema in partea de comanda nu de executie.

| Dorin_Baiku_1991 a răspuns:

Salut ai reusit sa afli. Ce problema a avut? Că problema asta o am și eu