| anonim_4396 a întrebat:

si aceea este: am o bratara dinaia shamballa iar bilutele alea 2 de la capatul siretului sunt ca niste magneti se tot lipesc unu de celalat vreau sa stiu in ce pot baga bilele alea 2 ca sa-si piarda "proprietatea de magnet"? am auzit ca in otet.dar ma indoiesc, va rog spuneti-mi voi.

Răspuns Câştigător
| ombladon a răspuns:

Scoti bilele si la incalzesti cu flacare, altfel nu ai cum, nu ai cums a folosesti nu stiu ce solutie ca sa le demagnetizezi...

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O poti inmuia cu apa si putin detergent apoi lasi la uscat.

| alex251 a răspuns (pentru mgtow):

Explica putin raspunsul cum sa inmoi fii mai explicit poti primi funda daca merge

| mgtow a răspuns (pentru alex251):

Lasi sa stea in apa cu putin dero apoi le freci la robinet si lasi sa se usuce.

| alex251 a răspuns (pentru mgtow):

Cat timp le las in dero si cu ce sa le frec? si cand le frec cand le scot...sau cum?

| mgtow a răspuns (pentru alex251):

Urmeaza procedura lui omablon mai bine si vezi cum merge.

| ombladon a răspuns:

Le incalzesti foarte tare.

| alex251 a răspuns (pentru ombladon):

Te referi sa le pun pe un metal foarte incins sau cum? ca prin bila aia trece siretul si nu pot risca sa il ard cu o bricheta...detaliaza si tu putin raspunsul si voi alege unu care va primi funda+vot

| ombladon a răspuns (pentru alex251):

Scoti bilele si la incalzesti cu flacare, altfel nu ai cum, nu ai cums a folosesti nu stiu ce solutie ca sa le demagnetizezi...

| alex251 a răspuns:

Nu mai conteaza am urmat procedura lui ombladon si am ars brataralaughing cumpar alba la 15lei nemagnetizata oricum ii dau funda lui ombladon