| Soldatul94 a întrebat:

Salut, am un ford focus din 2008, 1.6 diesel, 110 cp, in ultimul timp am vazut ca masina numai trage, dupa 140 de km\h incepe sa suiere si cateodata scoate fum alb, am fost la 3 mecanici diferiti toti 3 paraleli, aceste lucruri se pot intampla de la turbina?
Daca cumpar o turbina noua as putea sa rezolv problema?

3 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Poate fi si de la turbina incearca cu una noua, dar o incerci pe riscul tau noi doar ne dam cu parerea aici.

| Denila123 a răspuns:

Da, turbo. Este, se mesteca uleiu cu combustibil

| viata0delash a răspuns:

Da unde in Romania ti se permite sa ridici mai mult de 140km/h. Asta e o funtie a fordului, un fel de cruise control, speed limit