| Adi_Adi_1991 a întrebat:

Am un Opel Vectra c 2004..schimbat anul trecut amortizoare și arcuri fata
De vreo luna doua se aude o bătaie la rotile de fata când iau denivelări sau guri de canal... Precizez ca am fost la mecanic și nu erau strânse bine telescoapele după ce le-a pus.
E posibil sa nu fie strânse sau sau dus iar... Se aude ca și cum ar avea un joc. Posibil bucsele?
MERSI

Răspuns Câştigător
| Adrian5575 a răspuns:

Mergi la alt mecanic sa faca constatare. Poate s-a intamplat ceva la filetul amortizorului sau ai alt ceva, bucsa, bieleta antirului etc.

2 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Bucsele nu se aud tare, iar atunci cand se aud tare deja sunt rupte complet. Ai fost la un mecanic, nu a vazut starea generala a masinii? Schimba mecanicul.

| Mihaita2002 a răspuns:

Posibil sa se fi dus filetul de la tija amortizorului