| Komarov a întrebat:

Salut dau de permis cat de curand si evident, imi doresc si prima masina, ca si idee as dori ceva care nu necesita uriase batai de cap la intretinere, poate fi si o masina mica exceptie matiz tico, ma gandeam initial la Corsa B sau Fiesta cele din primele generatiei. De vechiurile Golf-uri am inteles ca, consuma si probleme legate de rugina voi ce imi recomandati? Din propria experienta ca si buget am 600 Euro la dispozitie va fi prima si nu doresc investitii mari, nu ma intereseaza dotarile deloc, consum mic atat.Ce imi recomandati? Dau funda

5 răspunsuri:
| ExprimareLibera a răspuns:

De 600 euro îți recomand un Matiz, nu te complica cu mașini antice. E si ușor de întreținut. Prin ușor mă refer la ieftin.

| WhOo a răspuns:

Daca-ti iei o masina cu banii aia sansele sa dai de una fara probleme care sa nu necesite ulterior si alte investitii sunt foarte mici, eu iti recomant un opel corsa 1.3 diesel

| Anonimmm17 a răspuns:

Opel Corsa, motor 1.2 cred ca asta ar fi cel mai ieftin thinking Vrei sa platesti 600 € cu tot cu asigurare?