| Kross a întrebat:

Salut.De curand am obtinut permisul de conducere si acum as dori sa imi iau o masina.Ideea e ca am un buget de maxim 2000euro(in suma asta sa fie incluse acte,taxe, inmatriculari etc.). Pana acum am cateva variante si as dori sa stiu si parerea unor profesionisti, daca se poate sa imi explicati la fiecare plusurile si minusurile:Fiat Stilo 1.9 JTD, an 2004/ Ford Fiesta 1. 4TDCI an 2006/ Mercedes A Klasse 1.7 CDI an 2004/ Renault Clio 1.5 dCI 2005.Toate masinile au aproximativ acelasi nr de kilometri.Multumesc frumos.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Fiat Stilo - taxe mari
Fiesta 1.4 TDCI merge, piesele cam scumpe
A klasse - personal mi se pare un carucior de cumparaturi, nu mi-a placut
Renault Clio - asta ar fi preferata mea, dar la buget mic, nu te incurca cu dci, ca o sa cumperi unul obosit, si in scurt timp iti va cere investitii enorme. Motorul 1.2 16V consuma aproape la fel de putin ca si dci, se conduce bine si e foarte fiabil.

3 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

In bugetul asta te incadrezi sa cumperi un Renault Clio sau Golf 4 1.6.

| MarvelStars28 a răspuns:

Am un prieten care are exact A Class ul de care vorbesti. Pe langa faptul ca arata ca dracu, masina e super inghesuita. Nu au loc 2 baieti mai inalti, unul sa conduca si unul pe bancheta in spatele lui. Ultima data cand am fost in masina lui mergeam pe dn1 spre sinaia, si in fata noastra era un microbuz. Pe contrasens era liber, am intrat in depasire si efectiv stateam in paralel cu microbuzul. Nu are putere abs deloc. Am observat o masina care venea din fata, vreau sa zic ca m-am vazut mort.a bagat regresiva, din a 5a in a 4a, a mai luat putin cuplu, microbuzul s a bagat in dreapta si noi am intrat la limita inapoi in banda..si mergeam cu 100-110. Deci in niciun caz nu mercedesul...

| Kross explică (pentru MarvelStars28):

Multumesc mult.O sa tin cont..cam nasoala faza.