| sskrillex96 a întrebat:

Salut. La un Audi a4 1.9 tdi de 101 cai, ce fel de turbina ar trebui sa ii pun pentru un plus de putere? Se potriveste alta turbina la fel ca cea originala sau trebuiesc făcute modificări? Sau as putea sa ii schimb doar miezul la turbo? Dacă da ce fel de miez sau ce fel de turbina?

1 răspuns:
| Frank51 a răspuns:

Se poate schimba softul, și acesta crește puterea cu turbina stock. De regulă de la 101 cai se poate ajunge la 140cp. Dacă dorești peste 140cp trebuie să schimbi turbina cu una de 131cp sau de la motor de 2.5.

La turbinele de 1.9 nu trebuie ajustare, la cea de 2.5 trebuie.