| GabiiTssu a întrebat:

Mi-am cumparat un acumulator din ala pentru masina, pentru muzica "nu se numeste asa.dar am uitat cum are denumirea".el merge dar pe langa muzica se aude si un bazait. de ce? ce sa-i fac sa se auda clar?

Răspuns Câştigător
| ombladon a răspuns:

Incearca l pe alta masina si iti dai seama singur care este problema...

6 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Deci ai un modulator FM sau o baterie deep cycle pentru car audio?

| GabiiTssu explică (pentru ombladon):

Modulator.

| ombladon a răspuns (pentru GabiiTssu):

Incearca l pe alta masina si iti dai seama singur care este problema...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Se numese modulator fm. Ori e de proasta calitate ori il pui sa emita pe vreo frecventa ocupata

| GabiiTssu explică (pentru suntserios):

Frecventa lui e de 87.5 si se aude un bazait...

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca e Modulator FM, probabil ai cumparat unul prost, arunca-l si incearca altul.
Inainte sa-l arunci incearca totusi pe mai multe frecvente, si cu alte stick-uri sau carduri.

| stlucian a răspuns:

Daca e vorba de modulator fm cauta alta frecventa de receptie(pe radio).