| Ionete1990 a întrebat:

Sunt în Germania de ceva timp și vreau să cumpăr o mașină și să o iau în România. Ce ar trebui sa fac ca să nu mă mai întorc după acte, semnături, etc?
Vă mulțumesc!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai o iei radiata de acolo, ii pui numere provizorii si o aduci in tara. impreuna cu actele si contractul de v-c Nu mai ai nicio treaba cu Germania dupa aia.

| Ionete1990 explică (pentru suntserios):

Și dacă îi pun numere provizorii, radiată fiind, pot să vin cu ea în până România? (cât timp sunt valabile numerele provizorii)?

| suntserios a răspuns (pentru Ionete1990):

Exista acele numere provizorii de Germania, numite nr de zoll, care îți permit sa tranzitezi Europa. Sunt valabile 30 zile, nu știu dacă se poate și 90

| Ionete1990 explică (pentru suntserios):

Mulțumesc mult, numai bine!?