| Danyklss a întrebat:

Salut, vreau sa imi cumpar un atv si am greutatea de 75 e kg credeti ca unul cu motor de 125 cm3 e ok sau trebuie motor mai mare, tinand cont ca nu dispun decat de 3000 lei si am vazut pe olx atv nou cu motor de 125 la 2800 lei ce ziceti sa iau asa sau mai mare?

Răspuns Câştigător
| Alexandrionelu a răspuns:

De duce și ala de 125, dar după un timp vei vrea mai mult.
Evita chinezăriile ieftine (excepție Kymco, Tgb, Linhai, etc.)
La bugetul tău poți sa te uiți și după un second, dacă te pricepi puțin.

| Danyklss explică (pentru Alexandrionelu):

M-am gandit si la ceva second, dar imi e frica sa nu iau vreo țeapă

| Alexandrionelu a răspuns (pentru Danyklss):

Este posibil. Ia cu tine pe cineva care se pricepe, eventual un mecanic, dacă găsești și asa e mai mica șansă să iei teapa.

5 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

La varsta ta de abia de ai voie cu motoare de cel mult 50 cmc, deci nu mai visa aiurea.

| Danyklss explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Stau la tara intr-un sat unde nu vine politia si am drumuri agricole prin paduri la 1km de casa mea

| florin926481f a răspuns:

Merge dar sa nu faci greseala sa iei chinezaria aia noua ca o sa stea mai mult in garaj, mai bine mai strangi ceva bani di iti iei unul second de 250 si il ai mai mult timp