| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa schimb din a -doua in a-intaia, de ce smuncește mașina? Chiar daca am lăsat ambreiajul ușor

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In viteza I se baga doar cand masina sta pe loc. Daca smunceste cand pleci inseamna ca inca nu faci corect plecarea de pe loc

| Valyasdfg a răspuns (pentru suntserios):

Știu faza cu plecarea de pe loc, dar eu m-am referit fiind într-o intersecție unde trebuie să reduc viteza, la asta vreau răspuns, mersi

| suntserios a răspuns (pentru Valyasdfg):

Intr o intersectie in care reduci viteza nu bagi in I. In I bagi doar cand masina sta pe loc

| Valyasdfg a răspuns (pentru suntserios):

Tu te referi la intersecții cu viraje mai largi probabil, acolo nu am de ce să-i dau 1, dar daca intru de exemplu la o intersecție cu viraj strâns, sau un giratoriu, scolo trebuie neapărat 1 si să circuli cu viteza redusa, oare de-aia smuncește, eu nu frânez in cazuri de-astea doar las ambreiajul ușor, oare de-aia? Probabil că trebuie să o ajut cu frâna?

| suntserios a răspuns (pentru Valyasdfg):

Zic a3a oara. In treapta I bagi doar cand masina sta pe loc. Cand roata nu se misca deloc. Nu bagi in prima treapta cand reduci viteza.

| DaniTDCI a răspuns (pentru suntserios):

Nu-i mai usor ca din a 4-a cu viteza sa bagi in marsalier?