| NobodyHeree a întrebat:

Am o problemă. Părul nu îmi creşte deloc. Îl am mai jos de umeri cu vreo 5-6 cm, şi îl vreau mai lung. Am încercat tot felul : să dorm cu el prins, ulei de ricin, ulei de măsline, ceai de brusture, pieptănatul cu capul în jos,. nimic nu merge! Şi vreau să-mi crească mai luungg. Ce să fac?

5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Nu functioneaza leacurile acestea babesti de genul pieptanatul cu capul in jos straight face Trebuie sa il ingrijesti sa fie sanatos si atunci va creste in ritmul lui, ritm care e stabilit genetic la fiecare persoana in parte si nu prea il poti influenta. Eu cred ca ar trebui sa iti dai varfurile, stiu e ciudat sa iti dai parul cand vrei sa ti-l cresti dar crede-ma din cauza varfurile tocite parul poate sa para ca nu creste deloc, Tunde varfurile macar de 2 ori pe an. Eu mi l-am tuns in septembrie si deja e mai lung decat era inainte sa fie tuns.

| DemyVasiliu1999 a răspuns:

Eh...nu creste la toata lumea la fel de repede.Mie de exemplu imi creste FOARTE lung si mi se despica varfurile, trebuie sa ma tund des... pune-ti extensii. happy

| NobodyHeree explică (pentru DemyVasiliu1999):

Dar vreau păr natural. nu îmi pun extensii.

| DemyVasiliu1999 a răspuns (pentru NobodyHeree):

Ok...atunci asteapta sa creasca... daca il vrei natural atunci nu folosi tratamente

| Ioana30 a răspuns:

Incearca sa-i tunzi putin varfurile, si iti recomand o masca de par, eu o folosesc pe ceea de la avon cu masline, mi se pare excelenta.Este foarte important cu ce fel de perie il perii, ce sampon folosesti.