| lavy_7345 a întrebat:

As vrea sa ma epilez...cu ce pot? am inteles ca cu ceara doare rau.

Răspuns Câştigător
| TheDaffodil a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa nu folosesti ceea ce ti s-a recomandat mai sus (lama de ras sau crema depilatoare), pentru ca firele de par vor creste mai dese si foarte repede. Plus ca, cu lama de ras ai pielea fina maxim 2 zile... Eu iti recomand sa mergi la salon sa te epilezi cu ceara, pentru ca vei avea rezultate mai de durata (piele fina cam 2 saptamani, depinde de fiecare). Nu-ti face griji in privinta durerii, e foarte suportabil. Alta varianta ar fi epilatorul electric (costa in jur de 100 lei, dar il folosesti toata viata, oricand ai nevoie). La fel, durerea este suportabila, iar in timp te vei obisnui si durerea va fi ignorata. Pt zona inghinala insa, doare mai tare. Cel mai recomandat pentru zona asta este un epilat cu ceara, la salon. Good luck! laughing

5 răspunsuri:
| Any a răspuns:

Exista crema depilatoare cu o lameta de plastic daca de ceara nu prea te induri.Dar la ceara e mult mai sigur deoarece asa iti poti scoate toate firele si vei avea piciorul mult mai fin si parul iti va creste mai tarziu. Funda!

| Allexis a răspuns:

Crema depilatoare (nu si in zona inghinala). Sau mergi la un salon, e cel mai simplu.

| MrsDraculescu a răspuns:

In zona inghinala?
du-te la un salon.

| OANA_6800 a răspuns:

Cu un aparat de ras.gilette e cel mai bun.

| KiTa a răspuns:

Cu crema depilatoare. Hai, acum, sa mergem de fiecare data la salon. Nu diars. Crema depilatoare e ieftina si buna, recomand strep. Nu trebuie decat sa o tii vreo zece minute ( vezi si pe cutie ) pe picioare, maini, etc. si apoi o clatesti cu apa calduta.