| Emi_Litman_1973 a întrebat:

Am parul brunet si tenul mai inchis si as vrea sa ma "vopsesc" vara aceasta dar nu stiu cam ce culoare mi se potriveste.Un mic sfat va rog?

Răspuns Câştigător
| Anonimsilver a răspuns:

Din moment ce ai tenul mai inchis la culoare ar trebui sa iti faci parul tot inchis la culoare, ai putea alege un saten inchis, castaniu, roscat inchis, culori de genul acesta, daca vrei o culoare deschisa cum ar fi blond ai putea sa iti faci un degrade (Ombre) cum arata aici: https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/......d8e.jpg.Ai putea vedea mai multe modele de par ombre cautand pe google imagini "Ombre hair". Funda?

| Anonimsilver a răspuns (pentru Anonimsilver):

Https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/......b11d8e.jpg
Ai putea vedea mai multe modele de par ombre cautand pe google imagini "Ombre hair". Funda?

4 răspunsuri:
| Etelca a răspuns:

Un saten ciocolatiu sau roscat.

| PinkPanther001 a răspuns:

Cele mai recomandate nuante de par sunt negrul taciune cu reflexe albastre sau roscate, ciocolatiu, saten, blond cenusiu sau blond alb. De evitat: roscatul puternic si toate celelalte culori derivate din roscat (aramiu, cupru).

| Darita a răspuns:

Culoarea ta naturala este cel mai bun sfat. Daca ai tenul putin inchis, doar nu te faci blonda.