| Katherineeeeeeee a întrebat:

Buna happy este o intrebare cam ciudata, dar trebuie neaparat sa stiu ce sa fac, asa ca as dori rapunsuri serioase.
deci in urma cu 2 ani am primit o placa de par [presa] si de atunci ma fac in fiecare zi si in vara ce a trecut mi-am taiat parul pentru ca a fost foarte ars iar dupa ce a crescu am inceput sa ma fac iar, si acum imi este foarte ars si nu vreau sa il tau.
ce sa fac sa nu mam mai fac cu placa dar sa imi stea totusi cumva. funda pentru cel mai bun rapspuns

Răspuns Câştigător
| Tear_Denisa_1977 a răspuns:

Spala-te cu samponul "Nizoral" il gasesti in farmacii.O sa te ajute foarte mult crede-ma.Si ajuta si la ingrosarea firului de par si la caderea sa.Si ai mai putea sa folosesti si o lingurita de miere cand te limpezesti la 1kg de apa. Sper sa te ajute! :*

12 răspunsuri:
| Nicole a răspuns:

Salut.
Nu ai decat sa il tai,apoi ai mare grija de el,fa-i masti din ulei de masline,ricin, romanita s.a.
Si daca nu sta bine, impleteste-l:
http://www.eva.ro/......40297.html
Pupici.

| placintica16 a răspuns (pentru Nicole):

Pai ar trebui sa renunti pentru inceput definitiv la placa. Trebuie sa fii tu insati si sa nu te intereseze parerile altora. Te vei simti bine doar daca ai o parere buna despre tine cea naturala. Succes!

| Gest4U a răspuns:

Sunt saloane ce fac indreptare permanenta. dar are acelasi risc ca si permanentul ondulat

| Scuturici a răspuns:

Iti spun eu ca am avut parul de 1000 de ori mai ars decat al tau. Eu stateam aplecata asupra aragazului si m-am trezit cu focul pe la jumatatea paruluihee hee. Asta s-a intamplat recent. Oricum nici eu nu vroiam sa il tai fiind f. lung. Maica-mea mi-a cumparat de la farmacie un spray de la Gerovital special pentru firele arse. Eu mi-am reparat parul. Poti sa il incerci. Nu costa mult si il gasesti la farmacii tongue! Bafta!

| 傻瓜的毫不相干 a răspuns:

Mai intai ar trebui sa-ntelegem ce ai scris aici:"dupa ce a crescu am inceput sa ma fac iar, si acum imi este foarte ars si nu vreau sa il tau", doamne cat de greu e sa scrii romaneste!

| Zacram a răspuns (pentru 傻瓜的毫不相干):

straight face Nu mai vrea sa-l taie (tau voia sa sctie tai )

| slapnenorocit a răspuns:

Pai daca este iarasi ars nu ai decat sa il tunzi si sa nu te mai indrepti. Poti sa te dai cu orice ulei pentru par tot ti se va arde si deteriora.

| Aura7Avon a răspuns:

Nu este deloc ciudata intrebarea; uite, incearca un sampon pentru disciplinarea parului, asociat cu un balsam de acelasi tip, apoi un ser regenerator pentru varfuri despicate. Eu sunt coordonator Avon, avem tipul asta de produse in catalog iar clientele chiar sunt multumite. uite id-ul meu si vorbim mai in detaliu aura_avon@yahoo.com happy

| logatcamembru a răspuns:

Ai putea folosi un spray specealizat care sa protejeze parul, inainte de a ti-l face cu placa... daca iti cumperi unul nu iti vei mai arde parul:Xbig grin
Iti poti cumpara de la diferite farmaci sau magazine sau poate chiar si de pe net:X

| Katherineeeeeeee explică:

Nothingforstupids daca ceilalti au inteles inseamna ca ai vreo 8 ani.
si eu ma refeream ca dupa ce a crescut parul am inceput sa il fac din nou cu placa de par.

| stragery a răspuns:

happyErai constienta cati arzi parul dar totusi ai facut-o, mda nu se mai poate face nimic cu parul ars nu ar trebui sa folosesti placa, apropo cei care se fac cu placa nu numai ca ard parul ci si nervi radacini de par caz in care o sa ramai cheala daca continui.asa ca mai bine cu par sau faralaughing>?

| dedeexde a răspuns:

Sunt sampoane speciale, sau cum fac eu... dupa ce te speli pe cap dai cu peria, dupa aia cu spuma, sau spray si incerci sa il usuci cu uscatorul de par in timp ce cu o perie rotunda mare incerci sa te perii.
o sa ramana destul de drept si asa nu iti arzi parul atat de rau, in plus foloseste si u creme de par.
nu stiu ce sa iti spun