| val31989 a întrebat:

Buna,TPU!
Ajutati-ma si pe mine crying.Am o problema,imi apar cosuri pe frunte,
(stiu ca in perioada asta apar cosuri) dar la mine sunt prea multe.
Si daca le storc se fac mai mari si stau mai urît.(din cate am auzit nu e recomandat sa le storci).De la mine din clasa numai eu am asa de multe,si ma enerveaza, sta urît, m-am saturat de ele.
Va rog spuneti-mi cum sa scap de ele sad?
Funda pentru cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| dgfvshgfvdhgsvfhagdvshfdjhfd a răspuns:

Si eu am avut aceasta problema ca tine.
Eu am folosit un tratament de la vichy : http://www.google.ro/......tp?/imgres
Si pe langa asta ma spal pe fata in fiecare seara cu sapun Dove si ma dau pe fata cu o solutie pe care o poti cumpara de la farmacie : zineryt.
Eu de cand fac asta nu mai am cosuri.

16 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Incerca ivatherm akne syt, este foarte bun si 1-2 saptamani deja problema ta ar trebui sa se amelioreze considerabil. De asemena foalosete in fiecare dimineata un demachiant si seara demachiant si gel de curatare.

| BrOnaJeu a răspuns:

Exista un ruj special pentru cosuri. Pe jumatate are o crema verde care usuca cosurile si pe cealalta are fond de ten.

Mai intai te dai cu parte verde pe cosuri apoi cu fondul de ten peste. apoi lasi cosurile in pace pentru ca crema isi va face efectul. Ea va usca cosurile si incetul cu incetul vor dispareA.

| ellyd a răspuns:

Nu le mai stoarce! Doar spala-te pe fata cu apa de mai multe ori pe zi si o sa se mai duca.

| IngerCazator a răspuns:

Cel ma bine o faci aia cu scortisoara si mierea! Eu tot aveam multe cosuri, si imi fiecare saptamana imi fac masca asta si acum aproape ca nu am! (Trebuie sa stai cu ea cel putin 30 de minute) BAFTAhappy

| val31989 explică (pentru IngerCazator):

O sa incerc, oricum merci de sfat big grin

| midu89 a răspuns:

Spalate cu sapun dove si date cu ceai de musetel pe fata, cel mai bine

| Paoo a răspuns:

Nu le stoarce! Da`te in fiecare seara cu spirt sau lamaie.

| val31989 explică (pentru Paoo):

Asta si fac big grin ma dau cu spirt de vreo luna dar nu prea da roade big grin

| LittleEndian a răspuns (pentru val31989):

Ai grija insa cu spirtul, eu am patit-o o data ca mi-am ars fata laughing in cantitati moderate, nu exagerawinking

| val31989 explică (pentru LittleEndian):

laughing Heh, o sa am big grin

| Anutza_Munny_1995 a răspuns:

Ca sa dispara in primul rand nu le mai stoarce iar in al doilea rand floseste acetona sau tentura de iod (o nebunie dar functioneaza)

| numerandom17 a răspuns:

Incearca sa amesteci intr-un bol mic niste scortisoara cu miere si aplica pasta pe cosuri si las-o sa se usuce. Poate ca pare cam ciudat, dar scortisoara ara efecte de uscare care usuca cosurile.
Poti incerca doar daca vrei.
Sper ca te-am ajutat!winking

| val31989 explică (pentru numerandom17):

Merci de sfat, o sa incercwinking

| Spanu_Catalina_1992 a răspuns:

Sau daca nu le poti stoarce si daca se fac mai mari le storci iar pana nu mai sunt happy BAFTA!

| LoveUrsuletz a răspuns:

Toata lumea are cosurisadDu-te la dermatolog sa-ti deie ceva pentru elehappyAsa e cel mai bine:*

| val31989 explică (pentru LoveUrsuletz):

Nu toti au cosuri sad