| Ancutzata a întrebat:

aseara am dat de o tipa pe tik tok laughing si gen prezenta ea o masca naturala de par pentru cresterea si nu stiu ce a parului. Si a pusese un ou miere, ulei de masline din cate am vzt, si unele fete din comentarii spusese ca e ff buna masca, da rezultate etc. As incerca si eu aceasta masca laughing dar imi e cam frica ca poate face rau la radacina gen la porii.
Voi ce parere aveti? Sa o incerc sau e doar minciuna pentru a face urmaritorii pe tik tok?

4 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Mastile astea se folosesc de cand lumea. Sunt eficiente daca te tii de ele si stai mult cu ele in par (minim 3 ore).
Dar uleiul de masline e bun pentru hidratare, daca il pui la radacina risti sa te alegi cu par gras si in plus nu are niciun efect la radacina.
Deci fa o masca cu ulei de masline, miere si ou si pune pe lungimea parului. Apoi fa o masca cu ulei de ricin, miere si ou (poti si doar cu ulei de ricin) si pune la radacina. Uleiul de ricin e renumit pentru ca regenereaza parul si intareste radacina firului de par (scrie si pe sticluta). Uleiul de ricin nu se pune pe lungime pentru ca e vascos si nu e hidratant, nu are rost sa il consumi aiurea

| Anuket a răspuns:

E o rețetă simplă, rapidă și foarte cunoscută. Nu are ce rău să facă.

| Anonim007363628 a răspuns:

Heyyy... Mai bine sfătuiește-te cu un medic
Nu te apuca sa încerci tu singura acest lucru
Sau mai bine cauta pe net ce este bun pentru creșterea parului

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Anonim007363628):

Sa mearga la medic sa intrebe daca poate sa puna ulei de masline pe par? Medicul ala nu are altceva mai bun de facut? laughing