| anonim_4396 a întrebat:

eu is in clasa a 6-a! imi puteti spune cum sa devin mai populara in clasa sau ...cool?

Răspuns Câştigător
| Biia5tar a răspuns:

Motanita. nu te intelegi cu colegii? uite. esti tu insati? daca da atunci e bine. dar ar trebui sa stii ca nu totul inseamna sa fii populara.big grin mai bine fii doar tu :X sa spui adevarul despre adevarata TU :*

8 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Baga-ti tampoane in nari si alearga goala prin curtea scolii, sa vezi ce populara devii.

| Mikasa a răspuns:

Poi pentru inceput baga-i in seama pe cei mai putin populari decat tine

| RaisaGirl a răspuns:

Da! Trebuie sa fii mereu aranjata, curata, sa stii cum sa te imbraci, cum sa combini hainele. Nu trebuie sa ai aceeasi coafura mereu, schimbati-o zilnic, aranjaza-ti parul in asa fel incat sa-ti stea nu bine ci super! Nu te machia strident, din contra, fi cat mai naturala, un rimel si putin blush si ceva de buze e perfect! Vorbeste cu toata lumea, fii amuzanta, nu te inchide in tine! Baga-i tu in seama, fa-le complimente, dar nu exagera. Simte-te bine in pielea ta, daca esti fericita la scoala, razi mereu cu colegii vei avea multe sanse de popularitate. Nimanui nu ii plac persoanele care nu stiu de gluma, care se supara din orice, care jignesc si vorbesc urat. Fii inteligenta, dar in acelasi timp comporta-te exact asa cum ti-ai dori sa fii, si vei fi acceptata. Nu iti forma un grup de prieteni, trebuie sa te intelegi bine cu toti, iar apoi poti avea prieteni apropiati. bafta! :* funda?

| indragostituspun a răspuns:

Sa fi glumeata dar ai grija la noi in clasa o fata care se plimba prea mult cu baieti este considerata si cur. ai grija sa nu faci prostie de a neglija fetele pentru baieti sau invers

| LoveTwilightLove a răspuns:

Hey Motanita! Incearca sa fii rea cu baietii de ex: Miau, Miau, Miau! Sau incearca sa fi jmekera

| deea1music a răspuns:

Imbraca-te fain si ajuta-i pe toti la teste si din asteawinking

| tacitacitaci a răspuns (pentru deea1music):

La teste merge f bine, chiar cu asta am reusit sa-mi imbunatatesc imaginea, cu mult. De ex. imi place de cineva, si am inceput sa o ajut la teste(pe colega ei, care sunt f bune prietene), si a mers, ma baga mai mult in seama. Deci datu la teste chiar merge

| hendrix a răspuns:

Dai veverita tuturor