| RoirraaaW95 a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac cu parul asta. Eu cica am parul foarte cret,dar este mai mult ciufulit decat cret si sunt nevoita sa folosesc placa. Este mai tot timpul ars desi folosesc produse pentru protectie. Am avut si o solutie impotriva incretirii, dar tot la fel sta, electrizat pentru ca are foarte mult volum. Exista vreun produs care m-ar putea ajuta? Nu as vrea sa mai folosesc placa dar nu imi da de ales.

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| mihnea123abc a răspuns:

Dar de ce nu`ti place parul cret? si eu am parul cret si`mi place ma rog eu sunt baiat...

| RoirraaaW95 explică:

Pentru ca la mine nu este tocmai cret straight face. Este ceva intre cret si ciufulit..si nu stiu ce sa.i mai fac.

| 981205 a răspuns:

Hei! De ce nu incerci sa il dai cu spuma dupa ce faci baie si apoi sa il usuci cu feonul. Iti va sta cret insa nu ciufulit. Va fi un fel de "cret uniform".
Descrierea ta se potriveste cu descrierea parului meu, deci ne aflam in aceeasi situatie. Eu asa procedez si imi sta chiar foarte bine si e un mod nou de ati face parul. Inceraca sa nu folosesti placa decat in situatii extreme! Sper ca ti-am fost de ajutor! Fundita?

| RoirraaaW95 explică (pentru 981205):

Am incercat si varianta cu spuma insa sta tot 'electrizat'. nu stiu, poate e din cauza faptului ca are volum

| 981205 a răspuns (pentru RoirraaaW95):

Ce zici de varianta asta? Eu tocmai am incercat-o ieri si e chiar simpla!
http://youtu.be/m1RO-d1Z9Hs