| MelissaAcalovschi13 a întrebat:

Bună vă rog mult sa mă ajutați.
Am cumpărat o bluza de la LC Waikiki și credeam că îmi stă bine dar de fapt am ajuns să vreau să scap de ea.
Îmi spuneți vă rog dacă s-ar putea face returnare fără bon (l-am pierdut) am rupt-o dar am eticheta cu prețul.
Oare mi-o accepta?

Răspuns Câştigător
| blackann a răspuns:

Fara bon nu se poate, fara eticheta s-ar fi putut. Cel putin Zara, H&M, Stradivarius, Bershka, Mango, Pull&Bear si altele accepta retururi doar cu bonul, atata timp cat produsul nu prezinta urme de uzura.

Nu o asculta pe Violetta si continua sa comanzi online, desi tu nu ai specificat aici ca era o comanda online. rolling on the floor Dar asa se baga ea, judeca, jigneste si trage concluzii singura. Sa nu o mai bagi in seama.

| MelissaAcalovschi13 explică (pentru blackann):

Nu e problema, am rezolvat cu bluza, am dat-o unei prietene grase?

6 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Si cum vrei sa faci dovada ca ai cumparat de acolo? Intreaba la magazin.

| DenisIonut01 a răspuns:

Fara bon nu o vor primi, iti sugerez sa incerci sa o vinzi pe site-uri de anunturi, sau sa o faci cadou.

| Violleta2022 a răspuns:

Crezi ca-ti permiti sa platesti transportul international, ca sa o returnezi?
ca Romania nu are nici o oferta de transport international ieftina si buna, si ajungi sa platesti transportul international mai mult decta te-a costat toata bluza.

In orice caz, fara pret pe ea nu o mai poti returna.
Dar o poti revinde daca o pui pe FB-ul sau instagramul tau!
Te sfatuiesc sa nu mai cumpari haine si incaltaminte online, ca ai toate sansele sa nu-ti placa cum iti stau, sau nu se potrivesc masurile. Iti spun asta din experinta propire, ca am incetat acum 10 anis a mai cumapr ceva online, d uap ce am avut suprize in nenumarate randuri sa nu mi se potriveasca masurile, sau sa nu-i placa cum vin pe mine.

| Wr3nch a răspuns:

Fara bon si eticheta nu se primește. Pune o poza cu ea pe grupuri de vanzari, scade 10 lei din preț si poate ai noroc.

| BunaVestire982 a răspuns:

Bunul meu sfat parintesc este sa o faci cadou cuiva de craciun. Impusti doi iepuri dintr-o lovitura.