| scumpiiik a întrebat:

Care e diferenta intre esenta de parfum, apa de parfum, parfum de toaleta si apa de toaleta? Mai sunt si alte tipuri de "derivate" ale parfumului? Si care este ordinea lor (de la cel mai puternic la cel mai slab)?

3 răspunsuri:
| Kasia a răspuns:

Esenta de parfum este cea care persita cel mai mult, cea mai concentrata
apa de parfum persista si ea foarte bine si e buna
iar apa de toaleta persista foarte putin, e foarte slaba

| mariukka a răspuns:

Apa de toaleta tine mirosul foarte putin, parfumul de toaleta mai mult il tine

| GlossyBabe a răspuns:

Apa de toaleta e cea mai slaba, adica tine mirosul cel mai putin, si apa de parfum e cea mai tare! De restul nu am auzit! Fundiiita?