| anonim_4396 a întrebat:

Cum să se îmbrace și cum să se machieze o fată de 15 ani la școală?
Dau funda

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Parerea mea este ca machiajul distruge fata si la tinerete este mai bine natural. Totusi, sunt anumite imperfectiuni care pot fi ascunse cu machiaj. Documenteaza-te pe aici: http://bit.ly/2v97cQh

| Plato a răspuns:

Sa se îmbrace cum se.simte bine si sa nu se machieze.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum vrei tu. Dar nu foarte exagerat.

| Ionut58282856 a răspuns:

Cum vrea ea... fara moda

| Eiwhwbsbd a răspuns (pentru Ionut58282856):

De ce fără modă?

| Ionut58282856 a răspuns (pentru Eiwhwbsbd):

Pentru ca inainte erau considerate frumoase femeile cu sanii mici si existau ceva aparate de corsete sau ..ma rog ceva care sa faca sanii mici iar acum exista sutien cu push up sau cum se chiama..de-asta. Machiazate si imbracate cum vrei si cum consideri tu.

| pagliaci a răspuns:

Nu trebuie sa se machieze.

| MJo a răspuns:

Fii tu, dar moderată! Nu uita că e vârsta la care ești în plină dezvoltare, iar prioritatea ta nu este aspectul. Fă'ti ție pe plac și nu da satisfacție societății. Sunt adeptul naturalului 100% și a inteligenței dezvoltate. Poate că acum nu înțelegi, dar mai târziu vei vedea că progresul constă în a fi umil, unic și modest.

| Beea012 a răspuns:

Poate că toți sunt de părere că machiajul nu este adecvat pentru vârsta asta sau că "naturalul" este cel mai potrivit... Părerea mea este că o fata se poate aranja și cu cât își alocă mai mult timp acestei părți de îngrijire, cu atât mai bine va arăta. Nu zic că trebuie să stai jumătate de zi să te machiezi, sunt de acord în totalitate cu machiajul, dar trebuie să fie ceva cu gust, nu foarte strident, cât să pui în evidență "naturalul" pe care îl caută toată lumea. Eu am 18 ani, personal folosesc primer, fond de ten, conclear (anticearcăn), poți folosi și un "bake powder" în zonele în care aplici conclear, în general (ăsta dă un aspect plăcut total diferit, îți recomand HudaBeauty chiar dacă sunt mai scumpe, își merită banii, mai ales că nu se folosește multă pudră la un make up), eu personal îmi pun gene fir cu fir dar tu îți poți lua un rimel cu efect de volum (cu cât peria este mai stufoasă cu atât sunt mai bune pentru asta), sau poți să îți iei benzi de gene și lipici (o sa fie puțin mai greu dacă nu ești obișnuita), mai ai nevoie de puțin blush (culoarea piersicii sau un roz prăfuit sunt preferatele mele) și un Luciu de buze într-o culoare neutră sau un ruj nude mat.
Cât despre stilul vestimentar, sunt de părere că fiecare persoană, indiferent de vârstă sau sex trebuie să se îmbrace cu ceva ce o avantajează. Hainele pe care le porți trebuie să te avantajeze, astfel te și simți bine în pielea ta. Depinde de "dotările" fiecărei persoanewinking sau de ceea ce vrea să ascundă fiecare persoanăwinking.
Sper că te-am ajutat. :*