| Ale0132 a întrebat:

Este o problema daca ma imbrac in rochie scurta la petreceri? Mereu am cearta cu mama ca le am prea scurte dupa ea, si vara comenteaza la fel, ba ca am pantalonii prea scurti si se vede fundu, ba ca e rochie prea scurta.Nici nu stiu cum sa o mai multumesc

11 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

Asa sunt mamele si tatii. Nu cred totusi ca este o fusta in care ti se vede fundul, pari o fata cu capul pe umeri si n-ai iesi asa din casa. Eu consider ca este normal la 19 ani sa porti o fusta mai scurta, esti tanara. Pe timpurile mamelor noastre, era altfel, din cauza asta spune ce spune. Poti lua daca doresti si rochite mai lungi, insa eu consider ca e ok pentru varsta ta sa porti si fuste mai scurte. Daca nu cand suntem tinere, atunci cand?

| Ale0132 explică (pentru Ririru):

Buna, aveam o rochie mulatra pe corp scurta, adica era putin mai jos de fund dar sincer eu cred ca exagereaza ea

| Ririru a răspuns (pentru Ale0132):

Atata timp cat te imbraci asa pentru o petrecere, nu mergi zi de zi pe strada, eu zic ca e ok. Revin la vorba pe care o tanti in varsta mi-a spus-o : Mama, daca nu cand esti tanara, la 50 de ani? happy

| Ale0132 explică (pentru Ririru):

Pai asta nu intelege mama, plus ca nu merg asa in fiecare zi pe strada, doar cand e foarte cald afara

| Adry05 a răspuns:

Pai are dreptate, nu zice nimeni acum sa ai o rochie peste glezne, dar ai putea avea macar o lungime decenta. Ce incerci mai exact sa dovedesti prin fuste extrem de scurte? E mai sexy o femeie mai acoperita decat una total dezgolita fiidnca nu mai lasa loc de imaginatie, se ofera efectiv pe tava. Ma mir ca la 19 ani inca ai tendinta asta de a te dezgoli cat mai mult.

| Ale0132 explică (pentru Adry05):

Nu vreau sa demonstrez nimic doar ca atunci cand e foarte cald spre exemplu vara mai purtam dar asta nu inseamna ca in fiecare zi ies asa, chiar daca luam foarte scurte nu mi se vedea nimic cum incearca mama sa zica si de aici ma certam.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Mama ta are dreptate, trebuie sa ți cont de părerile ei, ea este mai matură decît tine si i ti vrea binele, nu ar trebui sa te certi cu ea din cauza hainelor, este adevarat esti tînără si vrei sa fi ca si celelalte imbracate la modă, dar gîndeste te ce mesaj transmiti prin felul tau de a te imbrăca, lumea de azi este innebunită după sex, băietii asta caută la voi fetele sex, cu cît te îmbraci mai provocator mai mulat cu atît mai mult vei cădea victimă violurilor, si abuzurilor sexuale, trebuie să cauti sa i ti potrivesti ținuta conform vârstei tale si aspectului fizic, ce vârstă ai?

| Ale0132 explică (pentru CristiDinBucuresti):

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Ale0132):

Multi înainte, sănătate multă.

| FaraNumePls a răspuns:

Buna, te poți îmbrăca cum vrei, e o țară libera z dar nu exagera poți fi victima unui viol.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca pe tine hainele astea te definesc, nu-i vreo problema.