| xFaith a întrebat:

Exista sa-ti indrepti parul permanent?
Eu am parul ondulat si`l intind mereu cu placa dar nu pot face asta la nesfarsit ca imi ard parul (nu ca nu ar fi )
Iar samponul si balsamul pentru par drept nu ma ajuta

Va rog sa`mi spuneti daca se poate sa-ti indrepti parul permanent

Răspuns Câştigător
| R_9329 a răspuns:

Da se poate.La saol. E o metoda japoneza.Iti va da parul cu un fel de ''crema'' si tu va trebui sa ti-l indrepti cu placa cam 3 zile si dupa aia o sa il ai drept cam un an pentru ca va creste si ti se va ondula un pic dar nu va mai fi la fel de cret :).
http://www.youtube.com/watch?v=HkRNRzcMLX8

Funda?

4 răspunsuri:
| monique a răspuns:

Da se practica, vezi doar sa alegi o coafeza buna care sa ti-l faca. O sa te tina in jur de 3 luni.

| deedee_3754 a răspuns:

Cu uscatorul normal de par si o perie, dupa baie.Sau cu un sampon care intinde parul, este unul bun de la nivea sau poti incerca gama pantene. depinde ce tip de par ai... daca este unul care se "modeleaza" usor, poti folosi doar balsam. Încearcă un şampon pentru păr drept. Am folosit unul de la nivea e bun dar trebuie să speli părul cel puţin o dată la doua zile că se îngraşă şi am vazut că şi cei de la gliss au, cu ceara poti, incerka crema garnier.kiss

| LusyLuss a răspuns:

Poti sa faci asta...la majoritatea saloanelor de coafor poti sa faci asta...costa(nu mult). dar o sa ai un par drept si straluctor si fara placa! sper ca te-am ajutat!

| CNP a răspuns:

Da. Poti sa-ti faci permanent drept.Mergi la un salon bun si intreaba mai multe detalii. O colega de clasa si-a facut si a costat cam 200 de lei. Tine destul de mult si arata bine.