| anonim_4396 a întrebat:

Fetele, ce machiaj aveti de gand sa purtati diseara? Dau funda pentru cea mai interesanta idee happy

10 răspunsuri:
| adorciocolata a răspuns:

Poti incerca putin fard de pleoape auriu, albastru, argintiu, mov (depinde ce culoare au ochii tai si ce iti place, dar astea sunt niste culori la moda), contur de ochi negru, putina mascara daca este nevoie, fard de obraz roz (dar nu foarte mult), putin ruj si luciu de buze peste (si rujul si luciul sa fie roz) pentru a le da mai mult volum buzelor tale (daca este nevoie). Daca nu este nevoie, da-te putin cu gloss. Daca vrei sa te dai cu fond de ten, aplica mai intai o crema hidratanta. Mult succes si distractie placuta!

| Pisiquee a răspuns:

Bună!
Eu îmi conturez pleoapa de sus cu creion, aplic mascara, și buze roșii;;).
Am o rochiță neagră exact ca asta : http://www.google.ro/......tp?/imgres
Ca accesorii am să folosesc un lănțișor lung cu pandantiv mare, un ceas roșu și ceva inele.
Parul meu e lung și drept (fără să-l indrept eu:D) așa că-mi fac o cărare pe o parte și imi pun o fundiță mare, roșie.
O poșetuță mică neagră, și ți-am zis cum o să fiu din cap pânp-n picioare :)).
Deci nu îți încărca fața cu prea mult machiaj. Eventual un smokey eyes negru. E elegant și finuț.;;)

| MyMindRules a răspuns:

Buna! Ceva simplu si natural:
http://www.google.ro/......tp?/imgres
Bafta!

| anonymousxD a răspuns:

Hmmm, pai am 2 variante de machiaj. adica cam cum o sa ma machez eu diseara :
1. putin tus pe la ochi si putin ruj
2. sa-mi fac un machiaj gen 'smokey eyes', poti sa cauti pe youtube ca sa vezi cum arata.

Sper ca te-am ajutat! // Oricum o sa-mi fac un machiaj destul de simplu. ^^

| FashionKitty a răspuns:

Uite niste idei, dar depinde si de hainele tale pe care o sa le porti (nu ai mentionat culoarea), dar oricum nimic strident dar poti adauga si sclipici daca vrei sa stralucesti;) http://www.polyvore.com/cgi/collection?id=1292989

| Bitter a răspuns:

O sa ma fac asa http://www.youtube.com/watch?v=5UBdZVY639A
Sorry pentru video n-am gasit poze:D

| Andyy007 a răspuns:

Fa-te miss bau baulaughingparerea unui baiatlaughing

| AllinaDaniella a răspuns (pentru Andyy007):

Uu, mersi :* Am sa incerc cu siguranta.

| Alexiiis3 a răspuns:

Paibatting eyelashes contur de cleopatrahee hee si cv roz pe pleoape + putin argintiuu aproape de sprancenebatting eyelashes.eu asa am de gand sa ma machiez big grin :*.