| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor, ce ma fac? Ca sunt cam cheala... worried

Am incercat tincturi, uleiuri, masti, petrol, diverse.

Nu e vorba ca-mi pica foarte raw parul ci doar ca am niste goluri in cap. (pe scalp-zone lipsite de par)

Ce ma faaac?crying Arata groaznik sad In fieecare dimineata imi aranjez parul cu fixativ (suvitele pe care le mai am) ca sa-mi acopar golurile acelea inestetice.

Va rog ajutoooooooooooooooooooorcrying

Răspuns Câştigător
| FashionVictim93 a răspuns:

Foloseste usturoi freaca in zonele in care ai chelie si freaca usturoiul de cap. daca vrei poti ramna cu mirosul in par dupa 30 minute ca sa mai actioneze sau te poti spala dupa cele 30 mine.(mama mea a avut probleme de genul din cauza stresului si pot sa spun ca parul care ii lipsea era vizibil si a incercat usturoi si acum este ok dar nu te astepta sa apara rezultate intr'o luna firul de par creste c'am greu si nah cam 6 luni cred ca trebuie sa faci asta pentru ati creste parul si zonele cu chelie sa dispara)... sper ca ti'am fost de ajutor si bafta :*

| NewSummer2013 a răspuns (pentru FashionVictim93):

Multumesc frumos >:d< chiar am sa incerc >:d<

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai nevoie de un control dermatologic, nu mai sta și renunță la produsele de coafat.
Pa, pa.

| MMihai a răspuns:

Trebuie văzut care este cauza pentru care îți cade părul.
Căderea părului este efectul, dar care este cauza?
Deci trebuie să fii consultată de mai mulți medici!
Ne medical, te tunzi zero, foarte des și după asta se mai reface.
Dar trebuie să fii consultată anterior, de mai mulți medici, și apoi vezi ce îți zic ei dacă se pricep.
Loțiunile, cremele, uleiurile etc. sunt cam „frecție la picior de lemn".

| NewSummer2013 a răspuns (pentru MMihai):

Am trecut printr-o perioada mai dificilia...acumulata cu stres maxim...deci s-ar putea ca asta sa fie cauza

Dar nu e numai asta, imi amintesc foarte bine ca acum 2 ani aveam un par foarte bogat ca de abia ma descurcam cu el, iar acum am ramas doar cu cateva fire.

Iti multumesc foarte mult pentru raspunsul tau >:d

| MMihai a răspuns (pentru NewSummer2013):

Trebuie să faci foarte multe controale medicale, că pot să fie multe treburi care să conducă la căderea părului, nu să zici am fost stresată, că poate sunt și cauze medicale care au ca efect secundar căderea părului.
După asta te vei tunde zero și vei folosi vitamine și alte tratamente cu efect de întărire și regenerare al celulelor care generează firul de păr.
Partea vie din firul de păr este la rădăcină.
Ce au oamenii pe cap, este păr mort și nu te doare dacă îl taie frizerul, că partea vie este sub piele.

| FashionVictim93 a răspuns (pentru NewSummer2013):

Cu multa placere... sper sa te ajute si sa scapi de problema.happy

| xButterflyxX a răspuns:

Cred ca ar trebui neaparat sa te duci la dermatolog, stiu ca o prietena de-a mamei avea tot asa probleme avea goluri in cap si s-a dus la dermatolog si i-a dat o solutie se dadea pe locurile respective si si-a revenit.
Asa ca nu mai sta pe ganduri si du-te.
Sper ca te-am ajutat!

| BlueByte a răspuns:

Poti utiliza niste extensii ca sa acoperi golurile!

| denna_6865 a răspuns:

Posibil sa fie si din cauza stresului...se mai intampla chestii de genul...ca din cauza stresului sa iti mai cada parul.