| sweetkidd a întrebat:

Funda maree...;]...cine stie cum as putea sa imi fac parul sa creasca mai repedelaughing

exista ceva samponuri... URGENT. FUNDA.

Răspuns Câştigător
| Ella32 a răspuns:

Buna,
da exista! Eu m-am chinuit ani de zile sa gasesc ceva, "un miracol", prin care sa imi accelerez cresterea parului. Dupa toate pastilele si lotiunile incercate, care nu mi-au fost de nici un ajutor, am descoperit cautand pe google.com, in engleza, si asa am ajuns la ceaiul rosu african, se mai numeste si Rooibos (il gasesti la farmacie sau la supermarket). Trebuie sa bei cam 3 cani de ceai ( eu atat am baut, dar poti bea si mai multe cani) pe zi si dupa vreo 2 sau 3 saptamani o sa vezi ca incepe sa iti creasca parul foarte repede. Trebuie sa il bei atata timp cat vrei sa iti creasca repede parul. Poti da un search pe google, daca intelegi engleza, bagi cuvintele "rooibos promoted faster hair growth" si vei vedea singura ce calitati are acest ceai, pentru mine a fost un miracol pentru ca eram disperata sa scap de negrul din par si nu prea aveam alte solutii decat sa imi fac parul sa creasca mai repede.
Degeaba incerci sampoane, lotiuni, ulri de ricin si altele, nu au niciun efect.
Sincera sa fiu, mie acest ceai pe langa faptul ca imi accelereaza cresterea parului, ma ajutat sa stopez caderea parului si mi-a crescut foarte mult par nou, de la radacina.

Succes si sper sa te ajute!

4 răspunsuri:
| Carlamonicaanghele a răspuns:

In primul rand, indiferent de tratamentul pe care il vei urma, sa nu te astepti la efecte foarte rapide.
Este foarte importanta alimentatia, care sa cuprinda produse bogate in proteine, cum ar fi: ficatul de vita, ouale, fasole verde, peste si vitamina A, de exemplu morcovii. Se spune ca un consum marit de castravete ar stimula cresterea parului. Poti, de asemenea sa iei vitamine pentru par: Revalid(este eficient luat cel putin 3 luni), Miss Vitaal.
Exista sampoane speciale pentru cresterea parului: "Sampon nutritiv pentru cresterea parului" de la Favisan, "Sampon cu extract de urzica" de la Corona etc.
Ca tratamente naturiste poti folosi:
-infuzie de rozmarin, cu care iti clatesti parul;
-masca din ulei de ricin+galbenus de ou, se amesteca foarte bine si se maseaza pielea capului; dupa 1 ora se spala parul;
-poti sa-ti prepari singura un sampon format din 2 galbenusuri+ 2 linguri tinctura de brusture+ 4 linguri apa;
-FOARTE IMPORTANT este masajul zilnic al scalpului, in jur de 5 minute. Poti efectua acest masaj, pentru o eficienta ridicata, cu tinctura de ardei iute (foloseste aceasta tinctura doar de 2 ori pe saptamana)

| Myssteriusthanlife a răspuns:

Buna nu exista samponuri anume te poti duce la plafoar si ceri niste...ca un fel de esente pentru accelerarea cresterii parului sunt pe baza din plante sunt aduse si din strainatate si sunt foarte bune crede-ma sau poti incera ulei de ricin care la fel este foarte bun sau si ulei de mazline si apoi til poti intretine cu un fel de masca pentru protejarea arului 3 linguri de ulei de mazline cu 2 linguri de miere

| Adrianuta a răspuns:

Bună.

O mască din ulei de ricin și vitamina A.

După 2 ori de la aplicație te speli cu șampon vitaminizant și un balsam.

Pa, pa.

| CrazySunshine a răspuns:

Pai e bun uleiul de ricin. Merge si pentru unghii si gene.