| Isabellblablabla a întrebat:

Heeyy TPU >friends!big grin< spuneti-mi si mie, va rog frumos, niste metode rapide si usoare de incretire a parului (in afara de ondulator ca nu prea am timp de el). Vreau niste bucle dragute mai pentru scoala (nu vreau unele elaborate laughing gen pentru nunti, evenimente specialehee hee). Daca a incercat cineva ceva si i`a iesit, sa`mi zica si mie.Mentionez ca eu am parul lung, drept si filat.Multumesc! :*Fuunditsa*:

5 răspunsuri:
| daηă a răspuns:

E pe engleza da merge :D

http://www.youtube.com/watch?v=WoZ2QGq0n4A

oricum vezi cum si ce face

merge;)

| SaMoriTu a răspuns:

Dupa ce faci baie... incearca sa-ti faci un coc, dar foarte strans sau niste cocuri mai mici si f stranse

sper ca te-am ajutat
spor la bucle :X

| mimmmiii a răspuns:

Buna :*

Pai incearca si tu cu spuma de par
O aplici pe par apoi mototolesti parul (il strangi in mana )apoi ii dai drumul si va iesii cret!

Uite aici cateva modele:

asa va iesii cu spuma:
http://www.google.ro/......tp?/imgres r:9, s:0

http://www.google.ro/......tp?/imgres r:14, s:0

Sau incearca dupa ce il speli, incearca sa il usuci si in acelasi timp sa il mototolesti sau cu o perie din aceea rotativa sa til ondulezi putin la spate.

si erau niste sprayuri la avon, pentru a incretii parul, erau cam in jur de 10 lei
nu erau ff scumpe, aplicai pe par si il ciufuleai putin
se incretea!

Sper ca te-am ajutat
te puppp!:*

| mimmmiii a răspuns:

P. S
il poti impletii
multe codite sau simplu o coada
dar sa fie parul putin ud

a doua zii
e crettttt:X

| bibi_8762 a răspuns:

Si eu am parul la fel ca al tau... Poti sa-ti faci codite impletite si sa le lasi peste noapte sau poti afla mai multr solutii daca intrii pe youtube si scrii,, bubz beauty hair", acolo sunt foarte multe idei de coafuri si unele sunt de ondulat... O sa-ti placa!