| Geoops a întrebat:

Hei, cam cat creste parul in fiecare luna? :-|... As vrea sa-mi las iar parul lung.
>P.S.- sunt tunsa bob aritmetic; x

10 răspunsuri:
| NewSummer2013 a răspuns:

1 cm pe luna mai mult ca sigur.

La inceput nici eu nu credeam aceasta afirmatie, mi se prea stupida, dar de cand m-am facut cu vopsea permaneta, relizez ca lunar imi cresc radacinile cam de un cm Asa ca trebuie sa-l vopsesc din nou.

Dar cresterea parului depinde de mai multi factori:
de ex intr-o luna poate sa-ti creasca si jumate de cm, si un cm, chiar si 2! Deci depinde si de cum il igrijesti si de ce produse de "ingrijire" si "styling" folosesti.

| LAriiscukka a răspuns:

Mie mi-a crescut parul foarte lung, stii cum? L-am tinut prin in coc aproape in fiecare zii si asa iti creste mai repedere la mine merge succeslove struck te pup:*

| Dya1Sweet a răspuns (pentru LAriiscukka):

Cam cat la tinut in coc? o luna, doua?

| Sunshine18 a răspuns:

Eu stiam ca in jur de 2 cm pe luna.
si eu sunt tunsa bob si am incercat tratamentul pe baza de ulei de ricin si a ajutat cat de cat crestereathinking

| mixxjim a răspuns:

In medie cam 1 cm pe luna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intre 1 si 2 cm. Dar daca iei si suplimente alimentare (vitamine de la A-Z ) va creste 2 cm pe luna. Cel putin mie asa mi s-a intamplat.Si ai grija de varfuri sa nu le deteriorezi.

| alina1990 a răspuns:

Aprox.1.5cm/luna

| tunary a răspuns:

Nu este o lungime anume.La unii creste FOARTE REPEDE iar la altii abia daca le creste putin.E genetica treaba asta

| nouamm a răspuns:

Cresterea parului este influientata si de starile de oboseala si stres.in aceste doua conditii creste mult mai repede.in general el creste cam 1-2 cm pe luna

| Pretending a răspuns:

Părul creşte 1.25 centimetri, pe luna. Poate chiar mai puţin, în cayul în care ai părul ars. Însă, exista la plafar un anume şampon de înaintarea creşterii parului..nu mult, doar cu vreao 5 milimetri mai mult.Adică 1.30 cm pe luna.Este 100% naturist şi eu zic să ţi-l iei.Pentru mine a mers, având în vedere că şi eu vreau să-mi las părul să crească lung.Nu ştiu, dacă eşti tunsa bob şi il laşi să crească până in octombrie-noiembrie o să îl ai de peste umăr.