| dydya118 a întrebat:

Hey am si eu o intrebare sau nelamurire. Eram pe internet si am dat de un video despre cei care au inceput liceul. Unele erau imbracate cu tocuri de 15 cm fuste scurte de i se vedea lenjeria laughing) (desi erau numa clasa a 9-a. Voi cum v-ati imbracat la inceputul liceului adica cand ati inceput clasa a 9a. Eu cred ca,, nu haina il face pe om" dar vazand videoclipul mi s-a facut cam groaza laughing)
Cea mai buna parere primeste funda:love struck

Răspuns Câştigător
| Anonima24fff a răspuns:

Pai probabil nu te vei duce imbracata ca o tarancuta tinand cont ca totusi este prima zi la liceu ai putea fi imbracata in ceva lejer dar nu trening. Vreau sa zic ca ai putea lua o rochita mai flu flu cu niste balerini care sa se potriveasca sau niste blugi cu un maieu si un plovaras peste si niste adidasi mai draguti sau ceva de gennu dar nnu te du inpopotonata cu tocuri sa iti rupi picioarele, cu cat mai simpla cu atat mai draguta, a si sa iti mai dau un sfat; machiajul sa fie ceva care neaparat sa mearga cu tinuta happy... spera ca te-am asteptat. astept funda incaz ca am dat cel mai bun raspuns happy

6 răspunsuri:
| Pau a răspuns:

Buna!
Eu m-am imbracat cu o bluzita pana la cot tip fluture culoarea piersicii, cu blugi negrii si balerini cu aplicatii de culoarea bluzitei...gentuta a avut aplicatii precum balerinii, o pereche de cercei discreti si o bratara finuta, nimic sofisticat ca doar ma duceam la scoala laughing. In schimb, colegele mele au fost cocotate pe tocuri de 15 centimetrii (cele mai multe dintre ele) cu fuste pana-n fund si cu boticul roz ca deh, altcumva nu sepoate oh go on Sau altele au fost cu decolteuri..prea mari; ce sa mai spun de accesorii? Nu erau tinute de scoala, ci de club.
Acum fiecare se imbraca cum doreste, dar iti dai seama ca prima impresie conteaza, mai ales ca esti in a 9-a si ai colegi noi,profesori noi, scoala noua. In principiu la inceputul anului scolar e de preferat sa te imbraci cu ceva decent, dar apropiat de stilul tau. Adica, nu e bine ca in prima zi de scoala sa mergi cu camasa si pantaloni lungi, si din a doua zi sa te vada profesorii cu tocuri de 15 cm si fuste scurte sau decolteu adanc.
Mergi pe stilul tau si nu te stradui sa iesi in evidenta..in mod sigur vei fi mai repede observata decat toate cele cu tocuri inalte sau fuste scurtewinking

| Consumptive a răspuns:

Chiar nu mai tin minte exact cu ce, oricum o pereche de blugi si un tricou, nimic diferit.
Totusi, stai linistita ca si eu am vazut exemplare precum cele descrise.Venisera cateva domnisoare sa isi depuna dosarele si spre exemplu...dau doar unul, caci mai toate aratau la fel ca domnisoara ce o voi descrie: una dintre ele avea o rochita roz bombon scurtuta, scurtuta, scurtuta si o pereche de sandale de 15 cm cu platforme. Fond de ten aplicat prost, bucle facute in bataie de joc...in combinatie cu suvite drepte, genti in culori ce nu-si aveau rostul s.a.m.d.
Nu zic nu, iubesc tocurile si hainele placute la vedere, chiar apreciez o vestimentatie frumoasa, dar cand nici nu stii sa pasesti cu tocuri de nici 10cm, de ce mama naibii te afisezi cu 15 cm? ...in care ba dai in ridicol, ba nu-s adecvate locului in care te duci.
In fine, n-ai ce-i face...atat il duce capul pe om, cu atat defileaza.
Cel mai bine incearca ceva simplu, caci n-ai sa dai gres.happy

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Mi se pare ceva aberant, mergi la scoala sa inveti si sa iti faci un viitor cu o baza buna, nu ca sa te dai mare si sa mergi gen la discoteca cu tocuri de 15 cm. Spre exemplu, eu anul trecut in prima zi de liceu m-am imbracat cu un maieu albastru, niste jeans si slapi putin mai eleganti (cum se pot gasi la leonardo) de aceeasi culoare ca si bluza. Nu am fost imbracata sport, dar nici nu m-am imbracat de nunta. Bftwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu unul m-am imbracat decent... dar nah... suntem in Romania.

| MaryM a răspuns:

Cred ca stiu la ce video te referi. Si eu l-am vazut. laughing Stii cum e asta? Se imbraca asa si dupa se plang ca sunt violate. Vorba lui MAGYKULL, suntem in Romania. laughing

| HappyGirl_7385 a răspuns:

Pai depinde, daca ai uniforma sau nu. Da hai, de exemplu nu ai, eu una mi-as lua o camasuta, alba, simpluta, larguta [ uneori, eu bag camasutele in pantaloni si devin asa, bufante, un efect foarte dragut dupa parerea mea ], pantaloni, model simplu, sau daca este vorba de pantaloni, ba chiar blugi, dar fara tampenii pe ei, sa nu fie din aia cu turul extra-lasat si tot asa, peste camasuta / bluza, un sacoas, ceva nu stiu, crem, sau chiar un rosu, mai calm, nu gen ala de rosu tipator, si in picioare, niste opicunte ori ceva apropiat de sacou. Si-acum o luam cu imagini. De ex: din poza asta, camasa http://weheartit.com/entry/35173378, sau http://weheartit.com/entry/35132024, si camasa si sacoul, insa sacoul, ceva mai simplu, si putin mai scurt, acesta e mai genul ala barbatesc si mi se pare mai asa pentru scoala. Si de exemplu, cum ai vazut in poza in ultima poza, se vede destul de bine, pantalonasii aia cu sacoul si camasa, ma rog, poti lua o pereche de blugi, simpli si culoarea aia. Si-n picioare, niste balerini, sau ceva mai draguu`, :"> http://weheartit.com/entry/35125632, insa, atentie la sacou. Ma rog, dupa parerea mea la scoala, trebuie sa devi decent insa. de efect;;). Nu zic sa fim imbracate numai alb si negru, insa nici cu imprimeuri caraghioase. a da, si ca sa fie mai chic, nu stiu daca ei ceva asa, cum sunt balerinii aia din poza [ cred ca-s ceva pe acolo ] iti iei in urechi niste cercelasi roz, ceva dragut, si geanta de scoala, o culoare draguta dar care sa se potriveasca insa nici sa nu iasa in ochi, greeuuu :)). :-S, sper ca nu te-am zapacit, sau am facut o tinuta idioata. ma rog, daca as mai sta 5 minute as pune altele :)). Ca sa iti vina cateva ideute, site-ul asta : http://weheartit.com/search?utf8=%E2%9C%93&ac=0&query=kfashion, cred ca-l cunosti si tu, ma rog, la tagul asta, gasesti poze cu diverse imbracaminti, si te uiti si tu la fetele astea, culori, bluze si-ti dau o idee. Simplu, decent. si de efect :)! [ cred ca am zis chestia asta de cel putin 3 ori :)) ]