| mhg a întrebat:

O nouă întrebare pe ziua de azi :
Ce şampon, îmi recomandaţi pentru creşterea rapidă a părului şi implicit îndesirea? Nu îmi recomandaţi Ginseng, deoarece am folosit până acum două luni şi a avut efect, dar vreau să încerc altceva, de preferat ceva bazat pe chestii naturale, ceva de la plafar.

PS: NU vreau mască, ci şampon!

Mulţumesc!

11 răspunsuri:
| anka a răspuns:

Se spala parul cu SAPUN MOALE VEGETAL. Se usuca parul si apoi se frectioneaza pielea capului cu lotiune CHELSTOP (1-3 capace). Dupa frectie se acopera capul cu un prosop sau casca la cald pana dispare efectul revulsiv (minim 30 minute). Se usuca parul si nu se spala decat dupa 48 ore. Operatia se repeta din doua in doua zile. La a 4-a sedinta, practic oprirea caderii parului este realizata. Pentru intretinere este necesar sa se faca una, doua spalari pe saptamana.

| Demoiselle a răspuns:

Servus!
Eu am avut si inca mai am fff mari probleme cu caderea parului din cauza alimentatiei(si nu exagerez). Am incercat multe tratamente dintre care Chelstop, Revalid, ulei de ricin, m-am spalat cu frunze de nuc + masti cu galbenus de ou, lamaie si uleiuri care insa nu au avut niciun efect. Ca sa nu mai zic ca am luat o gramada de vitamine Ca, Mg, Fe.
Ceea ce m-a ajutat pe mine este samponul Alpecin, pe care mi l-a recomandat medicul de familie. Il gasesti la Sensi Blue. Parul mi s-a indesit din nou - chiar ieri am fost la tuns si s-a mirat tipa care ma tunde de ce bine mi s-a refacut. Si am observat ca imi creste si mai repede.
Eu sunt ff multumita, te sfatuiesc sa incerci!
Bafta!:*

| aangelia a răspuns:

Si mie imi cad o tona de fire cand ma pieptan, sau dupa baie.
de curand, mama a intrebat pe cineva si i-a recomandat samponu` Alpecin
e in jur de 24 de lei... dar meritahappy

| marya a răspuns:

Eu am sa iti dau un sfat din popor: inainte sa faci baie la par iti dai parul cu ulei de masline si il lasi 20 de minute
nu numai ca va creste repede nu o sa mai pice o sa aiba mai mult volum pulus o sa fie mai matosos

| omtraisiomvedea a răspuns:

Am si eu probleme cu caderea parului si de vreo luna fac tratament cu sampon si balsam Revalid (nu au coloranti si alte prostii) + pastile Revalid (de la Sensi Blue). La mine da rezultate si imi place cum imi face parul.Eu imi mai fac o data pe saptamana masca cu ulei de ricin si galbenus de ou cu care stau 1-2 h depinde.Si asta da rezultate chiar mi-a mai crescut parul si nu mai cade asa rau acum astep sa termin tratamentul.Eu chiar sunt multumita de ele acum depinde de fiecare. Oricum sper sa scapi de problema asta ca stiu cat de suparator e.>big grin

Răspuns utilizator avertizat
| mhg explică:

@Blitzkrieg : În primul rând mai uşor cu jignirile, iar în al doilea rând ştiu că este din rădăcină de ginseng. Poate nu am formulat bine "Nu îmi recomandaţi Ginseng, deoarece am folosit până acum două luni şi a avut efect, dar vreau să încerc altceva, de preferat ceva bazat pe chestii naturale, ceva de la plafar." şi ai înţeles că eu consider că acel şampon este produs pe baza chimicalelor şi nu pe baza plantelor. Eii bine, ştiu că e natural şi l-am luat de la plafar.

Îmi cer scuze dacă n-am formulat corect sintagma aceea!

| clauu a răspuns:

Daca o sa gasesti un sampon bun care ajuta la cresterea parului sa ma anunti si pe mine

| CRISTINA9090 a răspuns:

De urzici:*serios vb ffunda?