| StefyRO a întrebat:

Sa vrea sa scap mai repede de cosuri, si nu am incredere in crema, ce sfaturi imi dati?

7 răspunsuri:
| EmaEmax a răspuns:

Eu zic sa n-asculti toate remediile astea "bune" date de unii deoarece s-ar putea sa-ti iriti si mai mult fata.
Pentru a scapa de cosuri trebuie sa urmezi doi pasi simpli de ingrijire:
Curata-ti fata dimineata si seara cu un gel special pentru acnee (ai grija sa nu contina parfum sau alcool), apoi aplica o crema speciala care sa elimine excesul de sebum dar sa nu-ti usuce fata.
Deasemenea trebuie sa bei 2 l de apa pe zi si sa ai o alimentatie sanatoasa.
Nu pune mana pe fata sub nicio forma, decat daca te speli.
Nu le stoarce! Infectia s-ar putea raspandi si-ti raman semne asa ca ai grija.
Fa-ti masca cu miere de albine si lamaie, e super buna deoarece hidrateaza si curata tenul.
:* sper ca te-am ajutat cat de cat...baftaa.

Răspuns utilizator avertizat
| naitreaba a răspuns:

Pune-ti spirt pe cosuri, e foarte eficient. Te speli bine pe fata, apoi pui spirt pe vata, si dai cu vata pe fata, in zona cosurilor, mie mi se usca cosurile in 3-4 ore daca utilizez aceasta metoda.

| ChrisstinaXdddddddd a răspuns:

Da-te cu aloe vera in in fiecare seara.
Si vei scapa de ele intr-o saptamana. :d

| gaby140 a răspuns:

Aplica pe cosul respectiv (seara) pasta de dinti. In cel mai serios mod posibil... dimineata nu o sa mai ai nici un cos pe care ai aplicat pasta.

| EANB a răspuns:

Pai...exista un sapun special de fata. si trebuie sa te dai cu el in fiecare seara dar trebuie sa consulti un doctor inainte de al folosi. de fapt nici nu stiu cum se numeste dar sigur se gaseste la farmacie

| MicutzulIngerasz a răspuns:

Da-te cu aloe vera in in fiecare seara. si iti vor disparea in cel putin o saptamana si maxim doua incearca si nu vei regreta..si da-mi fundita.o dawinking