| Giocodimano1 a întrebat:

As vrea sa ma vopsesc gri dar nu permanent ci doar pentru 2-4 zile.As vrea sa stiu ce as putea folosi pentru vopsirea parului?
P.S. Dupa vopsire vreau sa parul sa ramana *moale* adica nu vreau sa fie un *fixativ* cu culoare
Sper ca m ati inteles!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

O vopsea normala, nu ti-ar face parul aspru, dar in nici un caz una deschisa, care necesita decolorare in prealabil.
In plus, NU exista vopsele de par pentru cateva zile, acelea sunt permanente!
Dar exista aceste sprayuri cu culori, care se dau pe par si se pot spala a doua zi.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, nu exista asemena vopsea de 2-4 zile!
Culoarea gri se obtine numai prin decolorarea permanenta cu substante foarte puternice, care pot deteriora parul.

| Giocodimano1 explică (pentru Violleta2022):

Pai,acum ceva timp am cumparat un spary care mi-a colorat parul in gri, dar imi facea parul ca si cand ar fi fost fixativ.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Giocodimano1):

Ala este un spray ocazional, nu vopsea de par!

| Giocodimano1 explică (pentru Violleta2022):

Nu ma pricep laughing))
Oricum ceva care sa imi coloreze parul(culoare nu conteaza sa zicem) dar care sa nu imi faca parul tare...happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru Giocodimano1):

O vopsea normala, nu ti-ar face parul aspru, dar in nici un caz una deschisa, care necesita decolorare in prealabil.
In plus, NU exista vopsele de par pentru cateva zile, acelea sunt permanente!
Dar exista aceste sprayuri cu culori, care se dau pe par si se pot spala a doua zi.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca vrei ceva temporar, incearca un spray-vopsea gri pentru lemn laughing

| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Daca ai parul blond amesteca violet de gentiana (la farmacie costa vreo 5 lei ) si amesteci cu balsam. Pune putin cate putin cu o nuanta mai inchisa decat vrei sa iasa pe par si va iesi gri (dar se duce in douo saptamana sau la 4 spalari ). In alt caz. Nu iti poti face parul gri. Poti lua ceara de par colorata dar nu recomand ca arata naspa pe par (zici ca este ffd murdar si slinos de la ea)