| eU777 a întrebat:

sunt baiat am aproape 15 ani si mi-am cumparat un inel cu un fel de peceta regala, care dupa mine arata destul de bine. Imi incape doar pe degetul mic. Mama mea are idei de genul ca "sunt prea mic pentru inele" sau ca " arata urat pe degetul mic, nu e frumos". Prin asta mi se pare ca ar avea un fel de simbolistica... Poate cineva sa-mi explice si mie cam ce simbolizeaza faptul ca porti un inel sau daca conteaza pe ce deget? E un mod de a transmite un mesaj, sau?

12 răspunsuri:
| eU777 explică (pentru suntserios):

Iar eu am ceva de genul asta : http://www.moonstone-jewelry.com/images/863_350.jpg
Mi se pare diferit de ce iti inspira tie, iar eu ma gandesc sa-l port intr-o varianta rock.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Arata urat pe degetul mic, nu e frumos.

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Copilasi, mai invatati! Un inel bine ales, totdeauna va da o nota de eleganta unui barbat! Depinde cum stii sa-l porti, unde-l porti si ce fel de inel este!
Insa pentru asta iti trebuie o anumita prestanta, care tineretului aiurit de azi lipseste cu desavarsire! Prestanta pe care ori o mostenesti, ori ti-o formezi! Doar 2 exemple, two gentlemen:

http://i.imgur.com/E1Gmhkq.jpg

http://i.imgur.com/6rccsSW.jpg

| anonim_4396 a răspuns (pentru K0sti):

Crezi ca el se imbraca la costum? laughing
Crezi ca el e Chuck Bass din Gossip Girl?

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, dar exista inele pentru ocazii casual! Deci inca o data, depinde de inel, depinde cum si unde stii sa-l porti! Depinde de stilul si eleganta pe care le-ai mostenit sau ti le-ai format! E complicat pentru unii!

| anonim_4396 a răspuns (pentru K0sti):

Nu se refera la inele pentru ocazii casual, a spus clar "peceta regala".
Si in plus daca imi citeai raspunsul cu atentie, observai ca am copiat pur si simplu un enunt de la el din intrebare " arata urat pe degetul mic, nu e frumos".
Are 15 ani fost Christ's sake, crezi ca-l poarta pe covorul rosu?

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai prins ideea, eu am vorbit aici de principiu, nu de un caz particular! Am vorbit depre "inele in cazul barbatilor"!

| Kenya a răspuns:

Ca baiat mi se pare aiurea sa porti inele laughing
Nu cred ca e ceva simbolic, poate ceva gen nigga laughing

| Vi1rus a răspuns:

Mai bine ai purta o bratara happy

| eU777 explică:

Https://gyazo.com/df1c5042238bc965142eec3a70438d79
Asa arata pe mana mea... nu-mi dau seama, e inestetic?