| DeDimineata a întrebat:

We TPU, Am matreata sad Si nu stiu cum sa mai scap de ea.Am incercat mai multe sampoane, dar nu mai stiu ce sa fac... Fundita puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Flores_9770 a răspuns:

Buna!
Presupun ca si tu, ca majoritatea oamenilor, te speli cu capul in jos si ai tendinta de a freca scalpul in spate, spre ceafa. Maseaza-ti toata pielea capului cu un sampon adecvat.
Impotriva matretii e recomandat uleiul de ricin, otetul de mere sau ceaiul de musetel. Poti masa pielea capului si parul cu ulei de ricin, acoperi parul o noapte cu un prosop si te speli dimineata. Cand iti limpezesti parul, pune-ti in palma o lingurita de otet de mere(merge si otet normal) si pune-l in cap, masand.
Poti cere la farmacie un sampon antimatreata.N-o sa coste mai mult de 10 lei.E foarte important ca limpezirea parului sa dureze mai mult decat spalatul propriu zis pentru a indeparta resturile de sampon. Daca folosesti balsam, renunta la el.
Bafta!:*

4 răspunsuri:
| alinoovsky a răspuns:

Salut! Eu iti recomand sapunul cu sulf, este foarte bun! Si eu am avut aceeasi problema, si am folosit sapun cu sulf.Rezultatele sunt vizibile de la prima spalare, si nici nu costa mult(in jur de 4-5 lei)Il gasesti la farmacie. Sper ca te-am ajutat!

Răspuns utilizator avertizat
| Amaryllis a răspuns:

Bună! Şi eu am avut problema asta. Foloseşte un şampon care nu conţine detergenţi(care fac multă spumă). Le găseşti la farmacii. Sunt putin mai scumpe dar merită. Acum folosesc un şampon de la Bioderma. Are 400 ml, şi am dat în jur de 40 lei.

| Nixu a răspuns:

Sunt la farmacie sampoane sau mai stiu eu ce chesti naturiste pentru par... am auzit ca sunt destul de bune. Dai fundabatting eyelashes