| IGD a întrebat:

Am și eu o întrebare pentru cei care lucrați la Lidl Mega Image Carrefour Metro etc. Cum se numesc personale care pun marfa pe raft, postul se numeste lucrator comercial cumva? Mă tentează și pe mine și vreau să știu ce post este. ( nu vreau vanzator sau chestii de genu. Fara hate va rog!

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Fii atent/a ca sunt 2 feluri de persoane care pun marfa la raft, cei angajati ai magazinului respectiv si da ei se numesc lucratori comerciali si 2. cei de la terte societati care au contracte de distribuire, colaborare cu magazinele respective si aceia se numesc Merchandiser

| IGD explică (pentru Simpatic):

Da la angajati magazinului ma refeream

5 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

Da

| IGD explică (pentru ReddY25):

Ok mersi, ca intrebasem pe cineva care a lucrat la mega image si mi-a spus ca lucrator comercial inseamna " si la raft si in depozit si la caserie " gen toate in una. Si am zis sa intreb aici pe TPU ca sa stiu exact ce inseamna