| ioanaCA2000 a întrebat:

Am și eu o întrebare. Sunt la profil filologie în clasa a9a. Aș vrea să fac ma fac profa de engleza sau de romana. Îmi poate spune și mie cineva ce facultate ar trebui să urmez și dacă mai e nevoie de alte studii? Am înțeles că pot să merg la litere, dar trebuie să optez și pentru un modul pedagogic. Cam cum vine asta? Aștept un răspuns de la un cunoscator in acest domeniu. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| ColdHeart a răspuns:

Da, daca mergi la litere acolo poti face si modulul pedagogic unde inveti efectiv cum sa te comporti cu elevii, cum sa fi profesor cu alte cuvinte. O sa ai si practica...etc

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Am înțeles că pot să merg la litere, dar trebuie să optez și pentru un modul pedagogic"

foarte corect ceea ce spui!

| Paul_Ciobanu_1996 a răspuns:

Litere, sau Limbi si.Literaturi Moderne, Limbi Moderne Aplicate.