| Paulmaxen7 a întrebat:

Buna seara! Aș dori să devin soldat și gradat rezervist și am o neclaritate. Programul de lucru este de 8 ore pe zi pentu cei ce vor sa se axeze doar pe a fi militar? Dar salariul este la fel ca al unuia de la SGP? (Adică dacă se adaugă și sporuri, norma de hrană etc?)

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu stiu cum este programul, nu m-a interesat, poti afla de la Centrul Militar din judetul tau.
In schimb salariul nu este acelasi cu cel de la cei angajati ca SGP, acestia sunt militari profesionisti.

1 răspuns:
| Ciprian09 a răspuns:

Ca și SGR programul este cel pe care îl face unitatea la care o sa faci prezenta și instruirea! Poate pleca de la 8 Ore sau mai sus! Salariul nu este ca al unui Sgp, norma de hrana se taie din start deoarece o sa ți asigure masa și cazarea la Um.noroc!